Geoclub

Geoclub-Banská_Štiavnica

Geoclub

Vážený návštevník, obdivovateľ minerálov a priaznivec geológie, naša spoločnosť ťaží v Banskej Štiavnici kremeň pre technické účely. Pomocou projektu GEOPARK Banská Štiavnica prezentujeme najzaujímavejšie geologické a mineralogické zvláštnosti tohto pozoruhodného miesta, označeného za svetové dedičstvo UNESCO. Časť kameňolomu sme sprístupnili pre mineralogické exkurzie, zážitkové vyučovanie a adrenalinové športy. Technický priestor, pôvodne pre ťažkú banskú techniku je určený pre poučenie a zábavu, vybavený multimediálnymi prostriedkami s filmami o geologickej historií Europy, Slovenska a o pôvodnom štiavnickom stratovulkáne. Vo svojom programe pre návštevníkov umožňujeme navštíviť bane, získať zberom vlastné kryštály minerálu kremeňa - unikátneho holubníkového tvaru, prípadne iných zaujímavých minerálov.

Geoclub-Banská_Štiavnica

Doprava a parkovanie

Parkovanie je zabezpečené bezplatné na stráženom parkovisku, či už prídete autobusom ( Autobusová zastávka : Banská Štiavnica, Na Hájiku 50 metrov od hlavného vstupu ), mikrobusom, autom, alebo bicyklom.

Voľný čas

Zabepečíme podľa vášho výberu od individuálnych po kolektívne športy. Súčasťou areálu je multifunkčné ihrisko, potrebné lopty alebo rakety sú v dostatočnom počte. Vyberte si vhodné pohodlné horské oblečenie a pevnú nadčlenkovú obuv s pevným chodidlom.

Hlavný vstup a hlavná budova

Pre návštevníkov je na výjazde z mesta Banská Štiavnica smerom na Vyhne ( Žarnovicu, Hodrušu ), miestny názov Šobov ( pôvodne nemecky SCHOBOW ), oproti štiavnickej Kalvárii. Otvorené pre verejnosť od 1.júla do 30. augusta, denne 2 x vstup o 10,00 hod a 14,00 hod. okrem nedele.

odstrel Geoclub

Odstrel - Geoclub

Informácie pre návštevníkov

Pre individuálne a skupinové návštevy je potrebné kontaktovať sprievodcov vopred
Kontaktný telefón : 0910 410 410
Kontakný e-mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Stravu desiatu a obed, si možte doniesť so sebou, alebo objednať u nás. Kto túži po grilovaní, alebo opekaní v prípade voľna si môže poslúžiť verejným ohniskom.

Bezpečnosť je dôležitá pri pohybe v teréne, preto od nás dostanete sprievodcu a prostriedky osobnej ochrany pre každého, pohyb v rámci areálu monitorujeme kamerami.